Shape the future with blockchain.

 
 
3BLOCK_IBH_FINAL_WHITE.png
 

15.-16.2.2019

business link Prague

 

Hlavní cena

100.000 CZK

Už jste se zaregistrovali? K dispozici je pár posledních míst, proto neváhejte a registrujte se ihned!

 
 
IBh_BG-NEW5.jpg

O ČEM TO BUDE

Budeš mít 24 hodin na vytvoření blockchainového produktu. Čeká tě učení, brainstorming, hackování a networking. Budeš moct rozvinout svůj inovativní nápad na využití blockchainu, a to za použití prvotřídní technologie od IBM. Vytvoř hvězdný tým; ty nejoriginálnější nápady budou odměněny skvělými cenami.

Hackathon přivede dohromady programátory, grafické designéry, vývojáře a jiné technické nadšence, aby společně vytvořili inovativní projekty využívající technologii Hyperledger Composer, Blockchain Fabric a Hyperledger Explorer.

Blockchain přináší velká očekávání, podle mnohých jde o technologii budoucnosti. Přijď ukázat, že blockchain už není jen kryptoměna – máš příležitost vytvořit zcela nový use case v těchto oblastech:

 • Finance

 • Public Services

 • Mobility & Logistics

 • Space Technology

Vybereme nejinspirativnější nápady. Porota zvolí výherce na základě originality, proveditelnosti a přínosů jejich výstupu.

 

CO DALŠÍHO TĚ ČEKÁ

Poradenství od prvotřídních odborníků v oblasti blockchainu. Workshopy, přednášky, mentoři. Na kvalifikaci nezáleží, každý se něco přiučí.

Propojeni s ostatními hackery a špičkami blockchainové komunity z celého světa.

A v neposlední řadě: výborné jídlo, spousta kafe a čas strávený se skvělými lidmi!

hlavní cena

Vítěz získá speciální cenu od jednoho z našich partnerů: workshop a odborné poradenství na téma obchodní plán a investice. V případě, že má vítěz zájem o nalezení investora, zakladatel a generální ředitel společnosti In2Greators David Kovalský pomůže s obchodním plánem, pitchem a propojením s potenciálními investory.

Pravidla Hackathonu

Pro kompletní seznam pravidel Innovative Blockchain Hackathonu 2019 klikněte na tlačítko níže (pouze v AJ).

 

CHALLENGES OF THE HACKATHON

Join the hackathon on blockchain and distributed ledger technologies (DLTs) and to respond to the following core challenges:

 • New businesses: How do blockchain/DLTs challenge and transform the existing infrastructures and institutions? What new and unexpected, social, technical and business models they bring about in areas such as offer for managing data and, assets, global trade, etc.?

 • Legacy technologies and procedures: How to integrate blockchain/DLTs with existing procedural, operational, social and technical infrastructures? Can it improve the efficiency and transparency of business and governance?

 • Emerging technologies: How to integrate blockchain/DLTs with various branches and methods of AI, machine learning? How to use existing and new sources of data (IoTs, satellites, biochips etc.)?  

 • Code-enforced contracts: How can the self-executing function of blockchains/DLTs facilitate, verify, and enforce the negotiation or performance of agreements?

 • Blockchain for good: how to use the emerging technology in areas such as fighting the climate change or supporting human rights? How can blockchain/ DLT enhance consumer confidence and support more ethical and sustainable business practices?

 
 • Monetizing and protecting creativity, art and design: How can immutability and integration of blockchain/ DLTs help protect intellectual property? Can we use it to establish new ways of intellectual creation and dissemination?  

 • Can we create blockchains that care for human rights? Can we design ethical blockchains that fight slavery or improve climate change?

 • What are the possibilities and limits of automation and governance over the so called “smart contracts”? How to support regulations and standards over blockchain/DLTs, improve consumer confidence and support more ethical and sustainable business practices?  

 • What is the future of creativity, art and design over blockchain/DLTs? What are some reflective and critical uses of such technologies, but also “white/black hat” misuses of such technologies?

 

oblasti hackathonu

Pro více informací ohledně oblastí, ve kterých bude na hackathonu možné vymýšlet blockchain řešení, klikněte na ikonky níže.


Program

16. únor 2019

00:00 – Hacking time

14:00 – End of hacking

14:15 – Pitch training

15:00 – Business model canvas review

16:00 – Presentation for the jury

19:00 – Award ceremony, Farewell cocktail

15. únor 2019

14:00 – Participants registration

15:00 – Welcome by organisers

15:30 – Building the teams and pitching your idea

16:00 – Hacking time


WORKSHOPY

V průběhu ledna a února proběhnou expertní workshopy, které budou mít za cíl účastníky připravit na účast v hackathonu. Vysvětlíme Vám, jak funguje Blockchain Fabric, na jaké právní překážky mohou Vaše inovativní nápady narazit a co je vůbec možné v aktuálních byznysových podmínkách na blockchainu postavit.

 

WS 2: Design myšlení – ověřte svůj nápad

Vždy, když se navrhují řešení pro uživatele, měli bychom užívat metodiky zaměřené na člověka samotného. Jednou z ověřených metodologií z této oblasti je Enterprise Design Thinking, který byl vyvinut a používán v IBM. V následujícím workshopu získáte praktické zkušenosti z této praktiky. Účastníci si mohou vybrat ze dvou scénářů budování umělé inteligence. Můžete se rozhodnout mezi využitím modelové situace od Enterprise Design Thinking, který bere v potaz různé artefakty v myšlení při návrhu podnikání. Nebo je možné vytvořit vlastní řešení využívající technologii chatbot.

Program:

 • Pochopení uživatele

 • Definování osobnosti

 • Vytvoření mapy empatie

 • Definování scénáře a potřeb

 • Playback

 • Vytváření nápadů Blockchain/Questionstorming

Kde: IBM Česká Republika, Praha

Kdy: 17. Leden 2019, 10:00 - 15:00

Kdo: David Enc (IBM), Jan Louda (IBM), Angelika Dudová (IBM)

WS 1: Úvod do blockchain technologie s reálnými příklady

Představení Hyperledger Fabric a porozumění tomu, jak může být používán v Enterprise Solution. Následuje úvod do Hyperledger Composer, který slouží jako vývojový nástroj a rámec, který usnadňuje vývoj aplikací Blockchain a je schopný rychle vytvořit jednoduchou obchodní síť. V rámci workshopu si zkusíte vytvořit vlastní model obchodní sítě, transakcí a aktiv. Navrhnete základní smlouvu a pokusíte se jí umístit do místní sítě Fabric. Následně si budete moci vyzkoušet svůj model a jeho výsledky prohlídnout v Blockchain prohlížeči. Výhodou jsou některé znalosti Java skriptu, ale nevyžadují se.

Kde: HubHub, Praha

Kdy: 10. Leden 2019, 17:00 - 20:00

Kdo: Mirek Iwachow (IBM)


WS 4: Vytvořte službu IMB Blockchain v IBM Cloud prostředí

Program:

 • Úvod do připojení a aktualizace sítí v rámci služby IBM Blockchain

 • Demonstrace jednoduchých vzorků a testování pomocí nástroje Hyperledger composer pro instanci IMB Blockchain

 • Konfigurace a instalace prostředí pro místní rozvoj pro práci s vlastní sítí

 • Vytvoření připojení z místního prostředí do služby IBM Blockchain

 • Nasazení místních změn do služby IBM Cloud

Kde: Business Link, Praha

Kdy: 6. Únor 2019, 17:00 - 20:00

Kdo: Pavol Dobiáš (IBM), Mirek Iwachow (IBM)

WS 3: Blockchain – právní předpisy a nové obchodní modely

Distribuovaná kniha je stále rozvíjející se technologií, proto mohou obchodní modely a služby založené na DLT narazit na právní překážky. Může se stát, že jsou podle zvláštních vnitrostátních právních předpisů neoprávněné, nebo se dostanou do šedé zóny chybějících zákonů, což vede k právní nejistotě, která odrazuje investory. Při navrhování projektu založeného na DLT je proto nutné zkontrolovat potenciální právní překážky. Workshop představí aktuální vývoj v regulaci související s Blockchain, se zaměřením na možné problémy v oblasti financí, dopravy, logistiky a veřejné sféry.

Kde: Business Link, Praha

Kdy: 23. Leden 2019, 17:00 - 20:00

Kdo: Maria Staszkiewicz (Blockchain Republic), Alex Ivančo (Blockchain Republic), Jiří Batěk (IBM), Tomáš Formánek (Logio)Video z prvního workshopu #1 Úvod do blockchain technologie s reálnými příklady


IBH_WORKSHOP_3_EVENT_COVER_PHOTO.jpg

Videa ze třetího workshopu #3 Blockchain – právní předpisy a nové obchodní modely

 

Prezentace z druhého workshopu #2 Design myšlení – ověřte svůj nápad


Video ze čtvrtého workshopu #4 Vytvořte službu IMB Blockchain v IBM Cloud prostředí


REGISTRACE

Do hackathonu se můžete přihlásit v týmu i jako jednotlivec tak, že vyplníte online formulář níže.
Jednotlivci budou rozřazeni do stávajících týmů. Uchazeči obdrží potvrzení o zařazení do Innovative
Blockchain Hackathonu do týdne od registrace.


Více informací, včetně detailů programu, již brzy!

 

PODMÍNKY ÚČASTI       

Budeš součástí týmu o 2-5 lidech vedeného týmovým lídrem. Nezáleží na tom, jestli jsi nováček, nebo zkušený hacker – důležitý je Tvůj zájem o blockchain. Doporučujeme, abys měl v týmu alespoň dva developery (ideálně jeden smart contract developer a UX / UI designer), business / enterprise / software architect a project leader (což může být kdokoliv z výše uvedených, nebo váš vlastní business manager). A samozřejmě budeš potřebovat dobrý nápad, skvělou náladu a smysl pro business!

Soutěž je určena pouze účastníkům starších 18 let.

Upozorňujeme, že hlavním jazykem hackathonu bude angličtina.

 

Hackathon prezentace

Přihlášení pro ty, co by se chtěli přijít jen podívat na prezentace projektu, ale nechtějí se účastnit hackathonu, výzev a soutěží.


Technologie

Hyperledger Fabric

Hyperledger Fabric is a permissioned blockchain infrastructure, originally contributed by IBM and Digital Asset, providing a modular architecture with a delineation of roles between the nodes in the infrastructure, execution of Smart Contracts (called "chaincode" in Fabric) and configurable consensus and membership services. A Fabric Network comprises "Peer nodes", which execute chaincode, access ledger data, endorse transactions and interface with applications. "Orderer nodes" which ensure the consistency of the blockchain and deliver the endorsed transactions to the peers of the network, and MSP services, generally implemented as a Certificate Authority, managing X.509 certificates which are used to authenticate member identity and roles.

Fabric is primarily aimed at integration projects, in which a Distributed Ledger Technology (DLT) is required, offering no user-facing services other than an SDK for Node.js, Java and Go.

Fabric supports chaincode in Go and JavaScript (via Hyperledger Composer, or natively since v1.1) out-of-the-box, and other languages such as Java by installing appropriate modules. It is therefore potentially more flexible than competitors that only support a closed Smart Contract language.

 
Hyperledger-Fabric.png
 

Hyperledger Composer

Hyperledger Composer is a set of collaboration tools for building blockchain business networks that make it simple and fast for business owners and developers to create smart contracts and blockchain applications to solve business problems. Built with JavaScript, leveraging modern tools including node.js, npm, CLI and popular editors, Composer offers business-centric abstractions as well as sample apps with easy to test devops processes to create robust blockchain solutions that drive alignment across business requirements with technical development.

Blockchain package management tooling contributed by IBM. Composer is a user-facing rapid prototyping tooling, running on top of Hyperledger Fabric, which allows the easy management of Assets (data stored on the blockchain), Participants (identity management, or member services) and Transactions (Chaincode, a.k.a. Smart Contracts, which operate on Assets on the behalf of a Participant). The resulting application can be exported as a package (a BNA file) which may be executed on a Hyperledger Fabric instance, with the support of a Node.js application (based on the Loopback application framework) and provide a REST interface to external applications.

Composer provides a GUI user interface "Playground" for the creation of applications and therefore represents an excellent starting point for Proof of Concept work.

 
Hyperledger_Composer_Logo_Color.png
 

Hyperledger Explorer

Hyperledger Explorer is a blockchain module and one of the Hyperledger projects hosted by The Linux Foundation. Designed to create a user-friendly Web application, Hyperledger Explorer can view, invoke, deploy or query blocks, transactions and associated data, network information (name, status, list of nodes), chain codes and transaction families, as well as any other relevant information stored in the ledger. Hyperledger Explorer was initially contributed by IBM, Intel and DTCC.


 
hyperledger_explorer_logo_color.png

Partneři

 

Organizátor

 

Technologický Partner

Hlavní Partner

Venue Partner

Partner

Partner

Partner

Partner

Knowledge Partner

Network Partneři


Staňte se partnerem

Přidejte se k nám a získejte tyto benefity:

 • Možnost navrhnout vlastní výzvy hackathonu v rámci čtyř tématických oblastí.

 • Zapojení v přípravných workshopech před konáním hackathonu.

 • Jmenování vlastního člena poroty a mentora.

 • Prezentace společnosti během akce.

 • Předání cen vítězům.

 • Komunikace firemního loga na stránkách hackathonu, sociálních sítích a na tištěných a digitálních materiálech, dále na stránkách Blockchain Republic a ve všech mediálních výstupech.


Kontakt

Pro více informací nás prosím kontaktujte na adrese:

jana.smotkova@czechinvest.org

angelika.dudova@cz.ibm.com