mentoři

 

David Enc - Facilitátor hackathonu

David je snílek, který rád hledí za obzor, podrobně si ho vizualizuje, a to co mu může přinést zítřek ho přitahuje a tlačí dopředu. Ve třetí dekádě práce s lidmi a pomáhání jim v růstu je úspěšný a šťastný. Zaměřuje se na oblast mezi lidmi a technologiemi, aby vytvořil inovativní řešení, která zajistí nové udržitelné podnikání.

David_Enc.jpg

denisa.jpeg

DenisaReshef Kera, Ph.D.

Senior Research Fellow, University of Salamanca, BISITE group

Denisa Kera je filozofka a designerka, která používá designové metody (UX, kritický a participativní design, scenáře) a prototypy k zapojení široké veřejnosti do otázek vědy a techniky. Působila jako odborný asistent na Národní Univerzitě v Singapuru, hostující profesor Arizonské Státní Univerzity, kde stále spolupracuje s Centrem pro studium budoucnosti. V Praze se podílí na magisterském programu Future Design pod Prague college a na festivalu Maker Faire Prague, který iniciovala.  V současnoti zkoumá designové a etické otázky blockchain technologie na Univerzitě v Salamance, BISITE group, díký EU programu Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowship.

Info: LinkedIn / Academia


Tomáš ŽilavÝ

Tomáš pracuje pro IBM v prodeji veřejného sektoru a zkoumá příležitosti pro přijetí blockchainu pro českou vládu a veřejné instituce. Je slovenské národnosti a před nástupem do společnosti IBM v České republice žil ve Skotsku a ve Švédsku, kde získal titul MA v oboru ekonomie a Business Management. Tomáš je vizionář, který věří v blockchainové projekty, které svým zákazníkům přinášejí hmatatelnou hodnotu. Ve volném čase sleduje bojová umění a je držitelem černého pásu.

Tomas Zilavy.jpg

cenda_rauscher.jpg

Čeněk Rauscher

Vedoucí vývojového týmu aplikací pro mobilní platformy ve společnosti OKsystem a.s.

 Vede projekt vývoje platformy pro bezpečnou komunikaci Babelnet, dostupné pro Android, iOS (mobilní i desktop) a Windows desktop. Toto inovativní řešení umožňuje soukromým i firemním uživatelům bezpečnou výměnu zpráv, souborů i bezpečnou hlasovou komunikaci (VoIP). Vedle pokročilého end-to-end šifrování využívá řadu vyspělých technologií včetně blockchain. Zápis informací do blockchainové DB slouží následně komunikujícím stranám ke vzájemnému automatickému ověření autenticity jejich veřejných klíčů. Tento mechanismus přispívá k dalšímu posílení důvěryhodnosti a bezpečnosti komunikace.

 Jeho oddělení se zabývá vývojem mobilních aplikací na míru pro řadu zákazníků, například Mezinárodní florbalovou federaci, EAuto Care či populární ČHMÚ a ČHMÚ+ dodané pro Český hydrometeorologický ústav, která má v ČR přes 400 000 spokojených uživatelů z řad široké i odborné veřejnosti.


Miroslav Iwachow

Průmyslová sekce Technical Leader - strategie pro IBM a klienty ve střední a východní Evropě s předními transformacemi Industry Solutions a Client Business.

Miroslav Iwachow je vedoucí představenstva a výkonného architekta se silným mezinárodním zázemím jako Global Client Technical Advisor pro velké klienty T & T a zkušeností s Watson IoT solutions. Je uznáván jako odborník v oboru s důkladnou znalostí IoT a Industry 4.0. Přednáší na univerzitách a konferencích o špičkových technologiích, jako jsou IBM Blockchain, Watson a Industry 4.0.

iwachow.jpg

kapoun.jpg

petr kapoun

Petr je nadšenec do technologií, start-upů a doufá ve změnu dnešní společnosti k lepšímu. Po celá léta pracoval na zakládání desítek společností.

K dnešnímu dni je v prostředí start-upů. Založil společnost Cape Free, která podporuje a investuje do nově vzniklých společností. Rozšiřuje vzdělávání v oblasti financí, zakládání nových podniků, investic a hlavně kosmických aktivit v České republice.

V roce 2014 spoluzaložil startovní prostor S.A.B. Letectví a kosmonautika, která se zabývá vývojem vesmírných technologií. V neposlední řadě zahajuje otevření technologického centra Tech Nest, kde bude v budoucnu vybudován teleport.


miloš lokajíček

Miloš je obchodní, projektový a technologický poradce, mentor a konzultant při zahajovacích a realizačních projektech. Podporuje Prague Startup Centre a spolupracuje v různých oborech a organizacích. Jeho motto je "Fail fast and cheap".

lokajíček.jpg

Antonio-Nasuto.jpg

Antonio Nasuto

Antonio je ředitelem Commercial Sales ve střední a východní Evropě u společnosti IBM a úspěšně transformoval podniky a vedl je kupředu s vášní a odhodláním . Je vynikajícím vyjednavačem, který využívá data a fakta, stejně jako své zkušenosti a intuice, aby činil úspěšná obchodní rozhodnutí.

Antonia velmi těší rozvíjení talentů a rád sdílí své zkušenosti a osvědčené postupy, aby pomohl ostatním stát se úspěšnými.PAvol Dobiáš

Full-stack softwarový inženýr, s dlouholetými zkušenostmi s vývojem všech typů softwaru na zakázku pomocí jazyků jako Java ver. 6-8 (J2EE, JEE) a technologie jako Spring Framework, Hibernate, Jackson, Jersey, JPA, SOA / REST. Zaměřuji se na IBM Blockchain. Pořádá několik setkání, hackathonů a sdílení možností s touto moderní technologií. Je velmi nadšený a vidí jasnou budoucnost produktu IBM Blochckain. Je zapojen do několika iniciativ Blockchain a podílí se na řešení založené na IBM Blockchain.

Pavol-Dobiaskop.png

Angelika Dudova.png

Angelika Dudová

Angelika působí již 12 let v oblasti reklamy a marketingu. Pracovala pro několik reklamních agentur jako Wunderman. V současné době se zaměřuje na podporu vývojářů a startupů a na budování IBM Startup Ecosystem.

Info: Linkedin


Daniel štefl

Daniel je softwarový inženýr specializující se na informační technologie, datovou vědu a blockchain. Má P.hD. v oboru elektroniky a informatiky. Před založením SSF | Space Systems Czech, Daniel pracoval v Evropské kosmické agentuře. V současné době se podílí na průzkumné misi asteroidů a blockchain platformě pro globální námořní logistiku.

Daniel Stefl.png

IMG_3581.jpg

Jan Louda

Honza Louda je netechnický nadšenec do všeho technologického co funguje. Rád provádí lidi inovačními workshopy, organizuje hackathony, designuje vzdělávací programy pro školy. Věnuje se designovým přístupům jako HCD (human-centered design), design sprint, enterprise design thinking, které využívá v každodenní praxi, a zároveň je předává dál.  Vytvořil IoT laboratoř, která úspěšně běží na 7 školách, kde studenti vytváří nové prototypy  IoT řešení. Rozjel v ČR TJBota - kartonového robota s umělou inteligencí. Každý z projektů je pro něj nekončící reálnou školou, která ho posouvá dál a to ho naplňuje.


Jiří Batěk

Jiří je zodpovědný za divizi IBM Global Technologies Services (GTS) v České republice a na Slovensku, která řídí prodej, design a poskytování komplexních IT služeb velkým klientům. Během své 25leté kariéry rozběhl vlastní podnikání a pracoval ve velkých nadnárodních společnostech v řadě míst v Evropě, USA, Asii a Africe. Jeho praktická manažerská zkušenost se rozšiřuje od start-upů přes vývoj a dodávku rozsáhlých a složitých projektů telekomunikační a IT infrastruktury. Divize IBM, na kterou Jiří dohlíží spolu s blockchain technologií, hodlá vést praktickou implementaci a provoz IT technologií potřebných k podpoře případů použití v různých průmyslových odvětvích: veřejné služby, finanční služby, maloobchod, zdravotnictví a logistika - se speciálním zaměřením na bezproblémovou integraci do stávajících systémů klientů.

Jiří Batěk.jpg

Karolina Marzantowicz 3.JPG

Karolina Marzantowicz

Nadšenec do nejnovějších technologií a inovací, specializující se na projekty digitální transformace a vytváření moderních obchodních konceptů. Technický výkonný poradce mnoha společností a institucí, zejména z finančního sektoru v oblasti řízení organizační agility a zavádění nových IT řešení, jako jsou: Blockchain / DLT, umělá inteligence, IoT, kvantové výpočty. IBM Distinguished Engineer, členka Academy of Technology, jež je v současné době vedoucím technologickým pracovníkem IBM CEE, aktivně vyvíjí tým a projekty IBM CEE Blockchain. Je uznávaným řečníkem na národních a světových konferencích, je autorkou mnoha publikací a hostujícím přednášejícím na univerzitách. Uznána v roce 2017 jako jedna z prvních 20 žen ve společnosti FinTech.


Marek Aldorf

Marek pracuje jako Programme Manager ve společnosti ESA BIC Prague v agentuře CzechInvest. Jeho cílem je hledat podnikatele a mladé start-upy s inovativními nápady pro využívání vesmírných technologií a pomáhat jim rozvíjet jejich nekosmické podniky na Zemi.

o5.jpg

29511482_10216140120080751_6043197874173129450_n.jpg

Pavel Bartoš

Pavel je start-upový expert, který pomáhá začínajícím firmám zjistit, kdo jsou jejich ideální zákazníci a jak si vybudovat ideální zákaznickou základnu. Je spoluzakladatelem start-upové agentury Happyend a spolupracuje s různými inkubátory, akcelerátory a spouštěcími programy, jako je Google Launchpad, Business inkubátor Evropské kosmické agentury nebo CzechInvest. Rád pracuje s daty a osvědčenými skutečnostmi, nežli s předpoklady a myšlenkami.


Petr Mandík

Petr je start-upovým specialistou, který pomáhá svým klientům zjistit, kdo je pro ně ideálním zákazníkem. Rád pracuje s daty a s fakty. Je mentorem na Google Launchpad, CzechInvest a ESA BIC.

Petr-Mandik.jpg

experts_logo_marek_sedláček_localityId_PqCdAvB6SWCWSCyww.jpg

Marek Sedláček

Marek je softwarový inženýr s rozsáhlými zkušenostmi v různých pozicích týkající se identifikace problémů, sběru dat, zpracování a vizualizace dat, návrhu databáze, vývoje velkých dat a testování softwaru. Účastnil se mnoha projektů, od vojenského výzkumu a vývoje pro českou veřejnou správu, až po projekty rozvoje kosmických lodí. Dále spolupracoval s ČVUT a TU Ostrava na několika telekomunikačních projektech. Kromě toho pracoval v českém kontingentu nasazeném v misi ISAF. Je fanouškem Distributed Ledger Technologies a dalších technologií týkajících se digitální revoluce pro zlepšení lidstva. Je držitelem doktorského studia v oboru telekomunikační inženýrství na Fakultě elektrotechniky na ČVUT v Praze.


Radka Kittová

Radka pracuje jako softwarová inženýrka, front-endová developerka a projektová manažerka pro webové projekty v Space Systems Czech. Je specializovaná na využití moderních webových technologií, a to především ve zdravotnictví. V současné době se podílí na projektu blockchainové platformy pro globální námořní logistiku a na iniciativě blockchainu ve zdravotnictví.

IMG_5529.jpg

2018-GDE-Product-Strategy-Profile-Badge-Nik-Page.jpg

Nik Page

Nik věří, že pro lepší budoucnost se vyplatí riskovat, vyvrátit "společnou moudrost" a naštvat lidi na cestě k objevování skutečné inspirace. Věří také, že budoucnost je zcela na dosah a že je to jediná věc, která stojí za to. Začal dělat vše pro testování UI, když začalo být UI distribuováno na disketách a CD. Byl součástí jejich evoluce od úplného počátku, ještě před veřejným internetem. Pracoval pro začínající firmy a globální korporace, kde vždy prosazoval lepší cílenou práci uživatelů. Nik je současně start-upovým mentorem, zkušený v oblasti startegií a návrhů pro určování polohy, odborníkem a vývojářem Google a fanatikem ohledně navrhování budoucnosti. Podporuje strategii, design a zkušeností uživatelů crypto, jako způsobu k masovému přijetí a eventuálním sociálním změnám.


Maciej Jędrzejczyk

Blockchain Leader, Central and Eastern Europe

Maciej se zaměřuje na blockchain solutions and services, dodávky a technickou přesnost v regionu střední a východní Evropy. Maciej spolupracuje s klíčovými klienty IBM na vývoji podnikových blockchainů, navrhování celkové struktury řešení a zajištění dohledu nad probíhajícími komerčními projekty. Maciej se také velmi angažuje v oblasti podpory evangelizace a přijetí blockchainu, jak veřejností, tak ve vládě a akademiích. Maciej zastupoval společnost IBM ve věcech týkajících se blockchainu v Parlamentu, Ministerstvu pro digitální věci a Komisi pro finanční dohled a Komoře informačních technologií a telekomunikací v Polsku.

Jedrzejczyk Maciej.JPG

ondrej.jpg

Ondřej Šváb

Ondřej je vedoucím Oddělení kosmických technologií a aplikací Ministerstva dopravy, kde se mimo tvorbu vhodného prostředí a nástrojů pro podporu rozvoje technologií podílí na implementaci evropského programu pro monitoring životního prostředí a bezpečnosti "Copernicus".


Tomáš Benedikt

Lead R&D developer

Full-stackář s láskou k Vue.js a někdy i PHPku – v jeho týmu zkouší nové technologie, vyrábí POC k novým produktům a třeba teď optimalizují distribuční strategie.

Tomas Benedikt.JPG

Martin Rouček.jpg

Martin Rouček

Net magician

Full-stack experimentátor  v prostředích .NET a Java Scriptu, který se poslední dva roky věnuje převážně předpovědi dodavatelských řetězců.


Tomáš Formánek

Partner

Spoluzakladatel firmy Logio, která se rozhodla změnit svět dodavatelských řetězců. 

Muzes podnikat-0103 (1).jpg

_K_15256.jpg

Tomáš Ammer

Ředitel divize rozvoje obchodu ve společnosti OKsystem a.s.

V oboru IT se profesně pohybuje déle než 20 let. Po dokončení studia na fakultě informatiky a statistiky VŠE pracoval v mezinárodních společnostech Oracle, Microsoft a Ness, kde měl na starosti klíčové technologické projekty v segmentu významných zákazníků z veřejné správy (VZP, ČSÚ, ČÚZK, Ministerstva zemědělství ČR apod.).  V roce 2016 posílil tým společnosti OKsystem na pozici ředitele divize rozvoje obchodu. Má na starosti jak rozvoj projektů u stávajících klíčových zákazníků společnosti, tak i hledání zcela nových obchodních příležitostí v ČR i v zahraničí.


Jiří Pětník

Jiří pracuje v IBM od roku 2009. Za svoji desetiletou kariéru si prošel skrze IBM Software skupinou, která se zaměřuje na endpoint management a cloudové řešení. V současné době je členem IBM Services týmu, kde se podílí na tvoření custom-built solution architectures a vývoji (především v Java a Node.js). Jiří je také členem lokálního IoT/AI týmu, kde se spolupodílí na projektech v oblasti IoT.


Petra_Hubacova_1000.png

Petra Hubačová

Country Manager, Business Link

Petra v roce 2010 založila jeden z prvních coworkingů zaměřený na startupy  - Techsquare. Své zkušenosti  později uplatnila v České Spořitelně, kde budovala interní inkubátor pro inovace a později ve ŠKODA AUTO DigilLab, kde pracovala na projektech propojující startupové prostředí se ŠKODA AUTO a podporující inovace.

V současné době vede českou pobočku polského coworkingové giganta Business Link, za kterým stojí společnost Skanska. Business Link otevřel v říjnu loňského roku, sídlí v budově Visionary v Holešovicích a nabízí prémiové kanceláře a coworking pro 650 osob. Klienty Business Linku jsou freelanceři, malé a střední firmy i korporace.
Potřebnou energii čerpá z cestování, běhání, jogy , surfování a syna Prokopa. Petra také působí v projektech:


Ambasadorka české značky Pura Vida https://puravidashop.cz/cz
Členka správní rady  sdružení Nadace Via www.nadacevia.cz
Mentorka iKids 2019


Maria Staszkiewicz

Vystudovala lingvistiku, mezinárodní vztahy a evropská studia v Polsku a Německu. Poté pracovala na Generálním Sekretariátu Rady EU v Bruselu. Od roku 2010 žije v Praze, kde působila jako ředitelka Asociace pro mezinárodní otázky a následně jako zástupkyně ředitele Aspen Institute Central Europe. V současné době vede Českou fintech asociaci, kde zastupuje zájmy firem, které pomocí moderních technologií přináší inovace do světa financí. Zajímá se o digitální ekonomiku a společenské dopady digitalizace.


13775907_1755727038017244_8186942022135890760_n.jpg

Sarah Wiesner

Sarah je členem týmu velvyslanectví Bitcoin v Tel Avivu a odborníkem na open blockchain měny a žádosti s poloviční zkušeností. Absolvovala rozhovory a prezentace, stejně jako panelové vystoupení v oblasti kryptocurrency a developerských konvencí na téma otevřené správy blockchainu, světa kryptocurrency a představení pro bitcoin jak v Izraeli, tak v Evropě. Jako aktivistka na velvyslanectví Bitcoin v Tel-Avivu pomáhala Bitcoinem za poslední tři roky, uspořádala rozhovory, workshopy a panely a vedla dva úspěšné hackatony Bitcoin Embassy zaměřené na vývojáře - největší hackaton Bitcoin v Izraeli.